Goji Berry - Kustovnica čínska

  • dodáva životnú energiu a podporuje dlhovekosť
  • zlepšuje zrak a chráni oči
  • podporuje sexuálne funkcie a plodnosť
  • výrazne omladzuje organizmus
  • chráni pečeň a zlepšuje krvný obeh
  • podporuje metabolizmus i zdravé chudnutie
  • bojuje proti rakovine pomocou antioxidantov
  • pomáha znižovať cholesterol

Goji

Diamant medzi liečivými rastlinami, GOJI = elixír mladosti

U nás nazývaná aj Kustovnica čínska, pochádza z tibetských a čínskych subtropických oblastí. Už viac ako tisíc rokov patrí k popredným liečivým surovinám Východu. Číňania tieto bobule volajú aj červené diamanty. Bobuľky sa dajú jesť surové alebo sušené, v Číne sú vítanou ingredienciou mnohých jedál. Vyrábajú z nich rôzne šťavy, vína, či pivo. Najväčšie využitie majú však stále v liečiteľstve. Chuťou pripomínajú zmes brusnice, jablka a šípky.

Patrí k čínskym ľudovým liečivám. Sušené bobule Goji sú výborným prírodným antioxidantom. Antioxidanty regenerujú ľudský organizmus, a preto Čínania veria, že bobule zaručujú dlhovekosť. Bobule Goji sú tradične považované za silné sexuálne tonikum. Okrem toho, Goji  zlepšuje celkovú odolnosť, náladu a dobré-bytie, povzbudzuje pamäť. To tiež môže pomôcť znížiť stres. Všetky tieto výhody sú priaznivé aj pre zdravý sexuálny život. Rovnako je Goji prospešné pre starších ľudí, pomáha harmonizovať funkcie celého tela, čo vedie k väčšej odolnosti, nárastu sily a energie. Goji na jednej strane bojuje proti nespavosti a na strane druhej má úžasný stimulujúci účinok.

Goji Bobuľa obsahuje dve kľúčové živiny pre zdravý zrak: zeaxantín a luteín. Tieto sú sústredené v centre sietnice a chránia oko. (Najčastejšie príčiny :vekom súvisiaca strata zraku, vrátane makulárnej degenerácie, šedý zákal a diabetická retinopatia.) Voľné radikály tiež útočia na oči, avšak zeaxantín a luteín sú ochranou proti takémuto  poškodeniu.

Bobule Goji pomáhajú kontrolovať hladinu cukru v krvi a chuť k jedlu. Obsahujú 21 percent hmotnosti vlákniny, sú tiež dobrým  zdrojom chrómu, minerálnych látok, ktoré pomáhajú pri kontrole hladiny cukru v krvi. Chróm prispieva i k zachovaniu svalovej hmoty pri chudnutí, podporuje účinnejší metabolizmus, čo zabraňuje nadváhe.

Goji bobule obsahujú polysacharidy, ktoré môžu pomôcť predísť rakovine, neutralizujú nežiadúce účinky chemoterapie a ožarovania. Polysacharidy môžu mať doplňujúce vlastnosti na glykoproteíny, ktoré podporujú rast a obnovu kože. Goji je tiež plné beta-karoténu, ktorý pomáha chrániť telo pred rakovinou a chráni pokožku pred škodlivým slnečným poškodením.

Už po celé stáročia mali v Ázii bobule ovocia Goji pomenovanie  "bobule štastia" a to vraj kôli neuveriteľnému pocitu pohody, ktorý dokážu vyvolať. Goji bobule vás doslova nútia sa smiať. Väčšina ľudí, ktorí konzumujú Goji ovocie upozorňujú na obrovský zdravotný prínos, ktorý práve vďaka nim dosiahli. Ľudia oceňujú, ako im Goji dokázalo zvýšiť dovtedy slabú životnú energiu.
Blahodarné účinky kustovnice čínskej môžete pozorovať už po niekoľkých týždňoch užívania.