BACHOVE KVETOVÉ ESENCIE

 

V roku 1930 anglický lekár- Dr. Edward Bach objavil prvé z rastlín, ktoré dnes tvoria systém Bachovej kvetovej terapie. Z výťažkov týchto rastlín pripravil prvé tinktúry, ktoré mali slúžiť na odstraňovanie negatívnych emocionálnych stavov. Postupne zostavil jednoduchý systém 38 liečivých rastlín, stromov a kríkov, ktoré pomáhajú vytvoriť rovnováhu psychiky.

Zistil, že medzi chorobami a dlhodobými negatívnymi stavmi duše je veľmi úzky vzťah a že tieto negatívne stavy a vlastnosti je možné pozitívne ovplyvniť výťažkami z divo rastúcich bylín.

Skúmal a objavil rôzne kvetové esencie a jeho geniálne dielo sa dnes využíva takmer na celom svete .

 

Bachova terapia je zameraná predovšetkým na harmonizáciu psychiky, na konkrétne negatívne duševné stavy, alebo vlastnosti človeka .

Dá sa použiť v prípadoch, keď človek trpí nepríjemnými pocitmi.

 

Keďže Bachove kvety pôsobia na energetickej úrovni, nie je možné sa nimi predávkovať alebo si vytvoriť návyk. Sú úplne bezpečné bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Môžu sa používať súčasne s akoukoľvek inou liečbou. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie aj pre tehotné ženy a novorodencov,deti, starších ľudí. Úspešne sa používajú aj pri liečení zvierat a rastlín.

 

Ako pôsobia Bachove kvapky ?

Bachove kvapky pomáhajú zmeniť naše myslenie, odstrániť negatívne nálady a zmeniť ich na pozitívny postoj. Vytvárajú z nás harmonické a vyrovnané bytosti. Každý jeden kvet je určený na špecifický duševný stav.

 

Pokiaľ sa negatívne stavy podchytia už na začiatku pomocou Bachových kvetov opäť dosiahneme obnovenie duševnej rovnováhy a  zlepšia sa tým často aj problémy na fyzickej úrovni. Bachove kvety sú výborným podporným prostriedkom počas liečenia choroby.

 

Ako povedal Dr Bach, kvetové esencie pochádzajú od takých rastlín, ktoré majú špecifické energetické chvenie. V čase objavovania týchto rastlín bol Dr. Bach tak senzitívny, že dokázal cítiť vibrácie rastliny priložením si ich na jazyk. Cítil, ako na neho účinkujú, ako menia jeho vlastné vibrácie a v čom pomáhajú.

 

Zistil, že ak  máme v sebe energetickú disharmóniu, inými slovami- ak sú naše vibrácie niekde oslabené a narušené, určitá rastlina má schopnosť nám túto správnu energetickú vibráciu znova obnoviť svojim vlastným chvením. Bachova terapia kvetovými esenciami teda spočíva v obnovení správnych vibrácii  nášho tela.

 

 

Vybrať si správnu esenciu (najmä pre seba), nemusí byť vždy jednoduché.

Je veľmi dôležité, aby sme rozpoznali svoje pocity, nálady, myšlienky a psychický stav, aby sme k psychickému stavu, alebo k emócii priradili správnu esenciu.

Konzultácia s terapeutom Vám môže pomôcť zorientovať sa vo vlastných emóciach a priradiť k nim zodpovedajúce esencie.


Použitie

Esencie môžete kvapkať priamo do úst alebo do vody. Dĺžka užívania záleží len na Vás, či potrebujete prekonať krátkodobú záťaž alebo chronický stav. Bachove esencie sú čisto prírodné, bez vedľajších účinkov.