Pomandery

 

Názov pomander vznikol v stredoveku a označoval fľaštičku, z ktorej sa uvoľňovali  posvätné pary na ochranu, dezinfekciu a liečenie.                               

Pomandery sú voňavé, farebné, energetické substancie. 

 

Slúžia na posilnenie a harmonizovanie aury - teda na pomoc a ochranu pred negatívnymi energiami.

 

Každá z pätnástich esencií obsahuje výťažky zo 49  byliniek v rôznych pomeroch, podľa oblasti pôsobenia a výťažky drahých kameňov.   

Ich hlavnou funkciou je zlepšenie našej energetickej ochrany, vyhladenie našej aury, najmä v prvej vrstve éterického tela  - kopírujúceho obrysy fyzického tela. 

Tri kvapky rozotreté na dlani si pohybmi rúk vnášame do aury okolo tela a privoniame.

Účinok je po nanesení okamžitý. Pomandery sú aj vo forme pomandrového kondicionéra priestoru - pre jeho očistu a energetizáciu.

 

Jednotlivé POMANDERY a ich účinky :

 

1.Biely - univerzálna ochrana a očista

Čistí, osviežuje,harmonizuje, posilňuje a chráni auru a všetkých 7 čakier rovnako a pomáha im navracať rovnováhu (detoxikácia fyzických, emočných a mentálnych toxínov.) 

*nos,hrdlo,celé telo*

 

2.Ružový - láska bez podmienok, pre seba i pre druhých

Energia lásky a sebaprijatia. Pri depresiách, skľúčenosti, sebaľútosti, pocitu útoku, proti agresii, precitlivenosti. Obklopuje nás láskyplnou atmosférou. Posilňuje nás, keď sa cítíme zraniteľní.

*hormonálny systém*

 

3.Tmavočervený - energetizácia v extrémnych situáciach

Dodáva vitalitu, pri vyčerpaní,,,dobíja batérie". Vhodný pre situácie, kedy sa cítime vyčerpaný a bez energie. Harmonizuje strach z materiálneho nedostatku, zmierňuje všetky druhy úzkostí.

*čakra 1.,2.,3. a kostra*

                                       

4.Červený - energetizácia, ochrana pred hnevom                         

Pomáha pri strachu ,dodáva energiu a entuziazmus. Vyrovnáva, upokojuje výbušnú povahu, pomáha prekonávať hanblivosť. Stimuluje imunitný systém.

*1.čakra a krvný obeh*

    

5.Korálový - lieči vzťahy minulosti, pomáha prijať aj ,,to zlé"     Lieči hlboké zranenia a sklamania z minulosti - vzťahy, neopätovanú lásku,neuznanie,nedocenenie, rozvod, zneužívanie, staré strachy a obavy. Pomáha ľahšie prijímať svoje zodpovednosti, aby sme ich necítili ako bremeno.

*nervový systém*      

 

6.Oranžový - liečenie šokov,fyzických aj psychických. Pomáha zotaveniu po fyzických aj emočných šokoch, stresoch, strachu ,hlbokej úzkosti, hystérii, úrazoch, technofóbii. Zbavuje závislosti každého druhu.

*2.čakra,vylučovacie a pohlavné orgány*

 

7. Zlatý - aplikovanie vnútornej múdrosti do života
Umožňuje chápať lekcie života. Uvoľňuje podvedomé obavy, úzkosť, strach, fóbie. Pomáha prekonať staré-nefungujúce emočné a zvykové vzorce správania a používať potenciál vlastnej vnútornej múdrosti.

*čakra 2. a 3., koža, tráviaci systém*

 

8. Žltý - jasnosť, koncentrácia, sebaistota

Prejasňuje myseľ, vnáša jasnosť do najrôznejších situácií bežného života. Podporuje koncentráciu, vedomosti, učenie, zapamätanie si učiva, tiež sebaistotu, silu osobnosti. Prináša radosť. Možno doporučiť pri neurotických depresiách, tiež pri zimnej depresi ,nervozite, melanchólii, negativite.

*3.čakra,nervový syst.,pečeň,obličky,slinivka

 

9.Olivový - uvoľnenie srdca, nová nádej

Pomáha čeliť nepríjemným situáciám s druhými ľuďmi, prekonať silné emócie. Lieči pocity sklamania a trpkosti z minulosti, pomáha prekonať závisť a žiarlivosť. Prináša odpustenie a súcit, pomáha nájsť novú cestu a smer.

*3.a 4.čakra, pľúca, bránica*

 

10.Smaragdový(Zelený) - ,,byť verný sám sebe"

Ukľudňuje, vyrovnáva, harmonizuje. S jeho pomocou sa človek ľahšie oslobodí od starých predstáv a myšlienok a otvorí sa novým rozhodnutiam. Ochrana vlastného priestoru a záujmov. Prináša hlboký kontakt s prírodou, najmä so stromami.

*4.čakra,srdce,pľúca, priedušky,imunita* 

 

11.Tyrkysový - tvorivosť, komunikácia a prejavenie svojho Ja bez obáv
Podporuje hravosť, individualizáciu, nezávislosť, tvorivosť. Uvoľňuje bloky, nadväzuje kontakt s vlastnými  pocitmi a umožňuje ich vyjadriť.  Pomáha ľuďom, ktorí sa učia cudzie jazyky, aj tým, ktorí sa hanbia cudzie reči používať.

*4.a7.čakra,dýchacie cesty, imunita*

 

12.Modrý - dôvera, ochrana vlastného Ja                               
Prináša pokoj, dôveru, ukľudňuje, podporuje toleranciu voči  sebe i ostatným. Poskytuje silnú ochranu senzitivným ľuďom. Podporuje rečníkov a učiteľov. Upokojuje hyperaktívne deti. Pomáha pri ťažkostiach s autoritatívnymi osobnosťami. Zmierňuje extrémne utrpenie.

*5.čakra,obranné sily*

 

13.Kráľovský modrý - rovnováha a ochrana senzitivity
Prináša vnútorný kľud a rovnováhu. Poskytuje silnú ochranu pred vonkajšími vplyvmi, pomáha prekonávať pocity izolovanosti. Zosilňuje zmyslové vnímanie. Podporuje vyššie mentálne funkcie. Najlepšia ochrana pri silnej senzitivite. Aj pre hyperaktívne deti.

*6.čakra, epifýza*

 

14.Fialový - vypnutie mysle, ukľudnenie                           

Pôsobí ukľudňujúco, uľavuje od bolestí hlavy a nervového prepätia. Vedie k rešpektovaniu seba samého i ostatných ľudí. Otvára naše vnímanie, uvedomenie si duchovných svetov. Pomáha pri pocite nebyť tu a teraz. Prináša úctu k životu a vnútorný kľud.

*7.čakra, nervový systém, obratlové doštičky*

 

15.Tmavá Magenta - posilnenie v období psychickej záťaže, depresie
Dodáva energiu a zároveň pomáha uzemňovať. Pomáha v situáciách, kedy sa človek celkom rozdal pre ostatných a teraz sám potrebuje starostlivosť i lásku. Poskytuje naraz silnú energetizáciu a upokojenie i ochranu v období veľkej psychickej záťaže,depresie. Pomáha žiť v prítomnom okamžiku. Stabilizuje telo po akupunktúre.

*celé telo, všetky čakry*

 

16. Svetlá Magenta  „SLADKOSŤ ŽIVOTA“

Farba: svetlá magenta (purpurová)
Vôňa: svieža, kvetinová
Energie kryštálov: granát, sugilit
Nový magentový pomander sa narodil 21.6. 2016
V Aura-Soma systéme sa nové pomandre rodia len veľmi zriedka. Letný slnovrat 2016 sa teda stal výnimočným dňom.

  • magenta naplňuje všetky naše činnosti láskou,
  • pomáha prepojiť subjektívne a objektívne vnímanie a vedie nás k tomu, aby sme jednali s väčšou starostlivosťou a láskavosťou,
  • prebúdza v nás uvedomenie si toho, nakoľko sme sami tvorcovia vlastnej reality,
  • vede k múdrosti a uvážlivému konaniu,
  • vo výzvach života nám Magentový pomander pomáha prerásť seba samých,
  • tento pomander prebúdza sladkosť života.

 

Oblast pôsobenia: Celé telo, všetky čakry.