Quintesencie

 

sú jemnejšie energetické substancie s krásnou vôňou, ktoré vnášame do našej aury.             

Pôsobia najmä vo vzdialenejšej vrstve astrálneho  a mentálneho tela, kde riešime naše pocity a myšlienky.

 

Vhodné sú na posilnenie aspektov, ktoré by sme si v sebe priali rozvinúť.

 

Sú pomenované menami Majstrov (vzostúpené duchovné bytosti) a pomáhajú nám objaviť vlastného vnútorného majstra v sebe. Tiež určité kvality v našom vnútri a sprostredkujú nám spojenie s vyššími kozmickými energiami .Rovnako je ich možné používať i do priestorov ako quintesenciové kondicionéry priestorov. 

 

Jednotlivé QUINTESENCIE : 

    

El Morya        

/ svetlo modrá /

 

Prináša pokoj, dôveru, stimuluje pocit vnútorného mieru, umelecké schopnosti. Pomáha vyjasniť si myseľ, nájsť účel, zmysel vlastného života, vyjasniť si problematické záležitosti s rodičmi, autoritami a porozumenie. Posilňuje vôľu a pomáha viac dôverovať účelu vlastného života a spojiť sa s ním. Zlepšuje prepojenie jemnohmotných tiel, umožňuje lepšie a hlbšie pochopenie „zákonov svetla“ a spojuje vedomie človeka s informáciami v jeho astrálnom tele. Zvlášť vhodný pre nastávajúcich otcov a matky, otvára cestu pre nové, pozitívne spôsoby správania.

 

Kuthumi

/ svetlo žltá /

 

 Priťahuje pozitívne energie pre budúcnost, zosilňuje ego a pozitívne sebavedomie. Posilňuje súcit a empatiu vo vzťahoch. Pomáha vcítiť sa, spojiť a porozumieť prírode a neviditeľným ríšam. Všetky tieto spojenia nás privedú do kontaktu s energiami, ktoré podporujú našu tvorivosť, lásku k životu a pocit zjednotenia, komunikácie s ríšou anjelov,víl. Tieto bytosti potrebujú našu lásku, vďačnost a vrelosť, rovnako ako my toto potrebujeme od nich. Je vhodná pre ľudí, ktorí pracujú veľa času v uzavretom priestore.

 

Lady Nada

/ svetlo ružová /

 

Podporuje hlbokú lásku a sebaprijatie, zlepšuje schopnosť vytvárať vzťahy. Mierni agresivitu. Chráni užívateľa a premieňa i správanie možného agresora, pretože v nej vibrujú energie bezpodmienečnej lásky.Obnovuje komunikáciu, ktorá bola zablokovaná alebo je v nebezpečenstve zablokovania. Umožňuje hlbší zážitok z hudby a farieb. Pomáha pri vzťahoch medzi mužom a ženou. Tiež pomáha pri problémoch s fázami mesiaca.

 

Hilarion

/ svetlo zelená /

 

Pomáha zvýšiť vibrácie človeka, aby si lepšie vedel vytvoriť priestor pre seba, pre poznanie samého seba, svoju pravdu a vnútornú múdrosť. Umožňuje nájsť kľud uprostred stresu. Uvoľňuje, očisťuje staré záležitosti, ktoré nám ležia na srdci, prináša nový smer a jasnosť    do života. Sebauvedomenie, nové začiatky, správne rozhodnutia.

 

Serapis Bey

/ číra /

 

Očisťuje jemnohmotné telo, priestor, auru, minerály, kryštály a iné predmety. Je veľmi vhodná na očistu od negatívnej energie vo všeobecnosti. Pri ukončení a začatí niečoho nového. Veľmi účinne očisťuje auru, privádza ju do rovnováhy, uzatvára a chráni. Pre očistu priestoru môžeme namiešať 12 kvapiek tejto quintesencie do šálky vody a naliať do rozprašovača. Rozšiřuje elektromagnetické pole. Pre situácie plné bolesti, konfliktov a utrpenia - vnáša hĺbku porozumenia. Pomáha ľuďom napojiť sa na vibrácie energií hviezd.

 

Kristus

/ červená /

 

Dodáva veľké množstvo energie, chráni a uzemňuje. Pomáha zjednocovať myseľ a srdce, pochopiť účel života. Podporuje vyrovnanie ženskej a mužskej energie v nás, emancipáciu žien. Pomáha zamerať svoje úsilie správnym smerom a pevne ukotviť nohy na zemi, vyjadriť pravdu prostredníctvom slov. Karmické liečenie. Nepoužívajte večer(energetizuje) a pri vysokom krvnom tlaku.

 

Saint Germain

/ svetlo fialová /

 

Pomáha transformovať negatívne pocity na pozitívne a tým čistí nevyriešené emocionálne problémy. Ukľudňuje jemnohmotné telo a všetky emocionálne nerovnováhy. Úspešne napomáha pri zbavení sa stresu a napätia, pomáha terapeutom,ktorí liečia rukami. Prečisťuje záležitosti spojené so základnou čakrou - prežitie, bezpečnosť, zdravie, financie. Podporuje liečenie a obnovenie prirodzeného stavu. Veľmi liečivá a harmonizujúca na všetkých úrovniach. Kľúč k vyššej mysli. Dokáže prinášať karmické oslobodenie.

 

Pallas Athena a Aeolus

/ staroružová /

 

Prebúdza pre vnímanie a vyjadrenie krásy a lásky. Pomáha nájsť správne živobytie, to čo chceme a máme robiť. Podporuje pocit prosperity (i materiálnej), venovanie pozornosti maličkostiam a preciťovanie harmónie so svetom. Uvoľňuje prílišnú závislosť a pripútanosť na hmote. Prináša pochopenie snov, inšpiruje tvorivé schopnosti. Títo Majstri v spánku spojujú nebo a zem a odhalujú vedomej mysli človeka jeho podvedomie, aby ho dokázal lepšie spracovať. Hodí sa pre prácu so snami, aj pre ich zapamätávanie( vtedy použite večer pred spánkom). 
 

 

Orion a Angelika

/ svetlá magenta /

 

Byť v správny čas na správnom mieste a robiť správne veci. Dokáže preniknúť hlboko do jemnohmotných tiel, zhromaždiť všetky nečistoty, negativity a rozpustit ich. Pre nové začiatky a dobré konce - je vhodné ju použiť na začiatku a na konci projektov. Na začiatku pomáha lepšie sa otvoriť novým energiám a na konci prináša pocit úplnosti, ukončenosti a schopnost odpútať sa, čo býva pre človeka obvykle veľmi ťažké. Vhodná pre vnútorné cestovanie pri meditácii. Podporuje liečiteľské metódy, ktoré pracujú s jemnohmotnými telami. Cestovateľom poskytne pomoc a ochranu v nebezpečí .Pri prekonávaní vzdialenosti a časových pásiem či už lietadlom, po zemi, alebo vodou.

(V lietadle ju používajte na začiatku každého nového časového pásma. Napr. pri časovom posune päť hodín - päťkrát. Radšej viackrát, než príliš málo. Predávkovať sa nemôžete. Jemnohmotné telá sú totiž pri vysokej rýchlosti za letu trochu destabilizované. Táto quintesencia preniká do jemnohmotných tiel a liečí ich tak, že zostávajú nepoškodené).
 

 

Lady Portia

/ zlatá /

 

Pomáha riešiť situácie, pri ktorých treba jasnosť úsudku, myšlienok, múdrosť rozlišovania a takt. Tato esencia (harmonizuje solárny plexus) nám umožňuje objektívne vnímať seba i druhých, nájsť najlepšie riešenie - bez posudzovania a odsudzovania. Vhodná zvlášť pre ľudí, ktorí sú na seba príliš tvrdí a sebakritickí, pracují príliš ťažko, alebo majú sklon neustále súdiť druhých. Učí odpúšťať sebe i druhým, prináša súcit a láskavosť. Uvoľňuje strach, lieči pôrodný šok. Pomáha vycentrovať sa, nájsť rovnováhu keď sa človek cíti zmätený a bezmocný.

 

Lao´c a Kuan-Jin

/ oranžová /

 

Premieňa, uvoľňuje napätie, lieči všetky traumy a šoky z minulosti vo fyzickom, emočnom a mentálnom tele.  Pomáha pochopiť príčinu trápenia, choroby,"starých udalostí", prijať ich so súcitom a vďačnosťou a premeniť problém na dar zmenou postoja a myslenia.  Umožňuje rozvinúť lásku k sebe samému a prináša hlboký mier. Pomáha riešiť sexuálne a vzťahové problémy. Pomáha človeku oslobodiť sa od hlboko zakorenených zvyklostí a negatívnych myšlienok.

 

Sanat Kumara

/ svetlo korálová /

 

Plné rozvinutie vlastného potenciálu. Umožňuje nám vidieť hĺbku vecí, dostať sa priamo k jadru veci. Spája pozemský svet s duchovným, vnáša tak ,,božské"  do každodenného života. Vyrovnáva pravú a ľavú hemisféru, lieči najhlbšie roviny závislosti, neopätovanej lásky, absenciu rodičov. Strháva bariéry a pomáha človeku vyrovnať sa sám so sebou.

 

Maha Chohan

/ svetlo tyrkysová /

 

Umožňuje hlboké spojenie s našim vnútorným radcom, prepojenie ducha a mysle, vyjadrovanie a komunikáciu zo srdca. Podporuje proces individualizácie. Pomáha človeku vyjadriť čo skutočne cíti, vybudovať citové vzťahy k ľuďom,k sebe, k prírode i ku všetkému okolo.  Pre komunikáciu ku skupine, v masmédiach, na podporu kreativity cez farbu a zvuk. Dáva pocit slobody, voľnosti a sebavyjadrenia.

 

Djwal Khul

/ zelená /

 

Veľmi užitočná, keď sa človek potrebuje pozrieť na veci reálne, s nohami na zemi. Vhodná pre všetkých, ktorí hľadajú pravdu, poznanie, nový začiatok, alebo svoj vlastný priestor. Otvára človeka porozumeniu rytmom a zákonom prírody. Pomáha  používať intelekt v súlade s intuíciou, nasledovať srdce a vyvažovať myseľ, oboje je nutné používať naraz v rovnováhe. Ľuďom trpiacim klaustrofóbiou prináša porozumenie a sebelásku. Neutralizuje smútok, pomáha porozumieť astrológii a ezoterike.

 

Svätý Grál a Solárny Logos

/ svetlo olivová /

 

Úlohou tejto quintesencie je stimulovať vnímavosť a otvorenosť. Pomáha nám prepracovať sa viac k intuícii, ktorá je v každom z nás. Vedie nás k objavu cesty do vlastného vnútra, aby sme sa rozvíjali vo svojom vnútri. Človeku umožňuje vidieť smerovanie svojho srdca a dáva mu tiež schopnosť stáť si za vlastnou silou a popritom poskytnúť priestor i druhým. K prijatiu novej energie a sily je nutná premena strachu (žltá) a zatrpklosti (zelená), spolu olivová.