Detská sada

Detská sada equilibrií z AURA – SOMY

 

Základná detská sada pozostáva zo 6 - tich equilibrií, ktoré pomáhajú harmonizovať najmä malé deti a bábätká.

 

U novorodeniatok aplikujte na malé plôšky – chodidlá, chrbátik, čelo  a na bolestivé miesta. Pokožka novorodenca je veľmi citlivá. Prípadne môžete zriediť s panenským prírodným olejom,(5-10 kvapiek equilibria do trošky oleja) a masírujte telíčko.

Pri starších deťoch je dobré ak si vyberú samé, prípadne spoločne s rodičom.    

 

č.20 - Dieťa Hviezd

Univerzálny flakónik pre akútne krízové situácie a stavy v živote  dieťaťa, bez ohľadu na vek. Pôsobí ako fyzická záchrana pre deti – bolesti, kŕče, horúčka, popáleniny, kolikovité bolesti, plačlivosť, prerezávanie zúbkov a pod. (najúčinnejší je pre deti cca do 12 rokov, u starších je efektívnejší  flakón č.1).

Je emocionálnou ochranou v zložitých situáciách, odstraňuje pocit deficitu lásky.  Dodáva odvahu nesmelým deťom a mierni, stišuje príliš ,,divoké“ deti. Pomáha hyperaktívnym deťom a deťom v kríze. Nazýva sa i ,, Jin Jang“ flakón, pretože  v nás vyrovnáva a prepája mužské a ženské energie. Možno ho používať už v tehotenstve na podporu jeho fyziologického priebehu a vývinu dieťatka. Pre novorodencov a bábätká na navodenie pocitu bezpečia, prijatia, lásky a starostlivosti.

 

č.11 - Flakón Esejcov   

Tento flakónik je účinný pri všetkých bábätkách.  Položí základ pre schopnosť lásku prijímať i dávať, posilňuje sebadôveru a pocit bezpečia. Je dobré ho používať už počas tehotenstva natieraním na bruško budúcej mamičky. Dieťatko bude kľudnejšie, vyrovnanejšie. Doporučuje sa používať sústavne približne do jedného roka, alebo až kým začne hovoriť.  Pomáha mierniť agresívne správanie u starších detí. Detoxikuje, harmonizuje hormonálny systém, pomáha pri ušných chorobách.

 

č.12 - Pokoj v Novom veku

Pomáha keď dieťa začína a učí sa rozprávať. Rovnako v období puberty, keď potrebuje istú dávku sebadôvery, aby sa mohlo ľahšie realizovať medzi rovesníkmi. Posilňuje cieľavedomosť, napomáha verbálnemu vyjadreniu sa. Upevňuje kľudnú a priateľskú komunikáciu. U chlapcov harmonizuje nezbednosť, dievčatám pomáha odstániť sebahodnotiace problémy,plačlivé dievčatko ukľudňuje. Napomáha vytvoreniu vzťahu s otcom. Zmierňuje bolesti v krku, harmonizuje štítnu žľazu.

 

č.13 - Zmena v Novom veku

Odporúča sa začať používať okolo tretieho roku, keď si dieťa začína viac uvedomovať seba, svoj priestor, predmety,všetko chce vyskúšať.  Je to aj obdobie oddeľovania sa od matky, aklimatizácia v prvom kolektíve. Flakónik uľahčuje deťom prijať zmeny i nové okolnosti, pomáha pri rozhodovaní a vyjasnení si citových záležitostí. Zmierňuje bronchitídu a astmu najmä u detí a detské ekzémy.

 

č.14Múdrosť v Novom veku

Koncom predškolského a v školskom veku sa deti veľa učia a zhromažďujú vedomosti. Dieťa je obklopené nespočetným množstvom nových podnetov a potrebuje väčšiu múdrosť a ochranu. Pomáha spracovať obavy, hlboko zakorenený strach, neistotu a pochybnosti o sebe, prekonať strach zo školy a skúšania, uľahčuje zaspávanie. Rozvíja dôveru vo vlastné schopnosti, osamostatnenie, radosť z nových skúseností a objavovania. Pri súčasnom používaní flakónikov s rodičom – upevňuje ich vzájomný vzťah. Nápomocný aj v období skúšok. Harmonizuje solar plexus a funkciu pečene.

 

č.15 - Služba v Novom veku

Kombinácia pre harmonické plynutie zmien. V období pred a počas puberty nielen telesné zmeny spôsobujú napätie u detí ale i nahromadené dobré i zlé skúsenosti, ktoré je potreba  syntetizovať. Postupne sa vytvára vlastný rebríček hodnôt, ktorý predchádzajúce zdary i nezdary ovplyvňujú. V tomto veľmi citlivom a zraniteľnom období flakónik poskytuje deťom  ochranu. Pomáha i v prípade nepochopiteľného smútku, pochybnostiach o sebe, až bezvýchodiskovosti. Uľahčuje začlenenie sa do sociálnych skupín. Môže pomôcť i pri zajakaní a obavách v cudzom prostredí.

 

Flakóny Equilibrium sú určené len na vonkajšie použitie, natieranie na pokožku tela.

Obsahujú jemné energie rastlín, kryštálov, minerálov, farieb a svetla v hornej olejovej a spodnej vodnej vrstve. Flakónik sa pred každým natieraním premiešava.

Sú to bioprodukty - pestované a vyrábané v Anglicku.