Pôvod Aura Somy

 

Objaviteľkou a zakladateľkou systému Aura Soma je britská farmaceutka a liečiteľka Vicky Wall.

 

Táto žena, ktorá bola dcérou židovského učenca Kabaly, spojila svoju 40 ročnú prax liečenia s laboratórnou praxou v lekárni. Vďaka tomu sa jej podarilo spojiť praktické skúsenosti s poznatkami duchovnej vedy. Pracovala v lekárni a pôsobila ako lekárnička a liečiteľka. Svoj dar spojila s poznatkami o ľudskom tele a neskôr sa tak začala venovať bylinkárstvu. Z byliniek, ich výťažkov a kryštálov vyvinula tekuté farebné zmesi, vytvorené na čisto prírodnej báze. Zaujímavé je, že Vicky vo veku 66 rokov oslepla, no pomocou intuície a vnútorného videnia vytvorila tieto zmesi bez toho,aby vôbec vedela, ako budú ľudstvu prospešné.                         

Vicky povedala:

,, Prehľadávala som v hĺbkach času a objavila niečo, čo bolo dlhý čas zabudnuté a čo sa znovu zrodilo pre nové časy."

 

Prvú vyrobenú sadu flakónikov Equilibrium začala v roku 1984 ponúkať ako telovú kozmetiku. Po používaní flakónikov Aura Somy sa dostavil silný liečivý účinok a začal vzrastať záujem o túto liečebnú metódu. Tá sa postupne rozšírila do celého sveta. V roku 1987 otvorila Vicky centrum ,, Dev Aura" - čo znamená ,,Dom svetla" a kde do súčasnosti stále vznikajú nové produkty.

 

Neskôr jej až do konca života pomáhal a stál pri nej jej spoločník Mike Booth,  s ktorým po vyvinutí AURA SOMY cestovala a prednášala o liečivých účinkoch týchto zvláštnych farebných substancií.  

 

Mike Booth so svojimi spolupracovníkmi v súčasnosti naďalej pokračuje v diele Vicky Wall a spravuje Medzinárodnú akadémiu farebných technológii pre vedu a umenie - ASIACT ( Art and Science International Academy of Colour Technologies), ktorá dohliada na vzdelávanie praktikantov a učiteľov po celom svete.