MagPhos - žltá

 

Mag Phos / Magnesium phosphoricum, (MgHPO4), Hydrogénfosforečnan Horečnatý

farba: žltá

astrológia: Lev, ovláda srdce, veľké cievy krvného obehu

 

Mag Phos je vhodný :

 • na úplnú relaxáciu napätých svalov a nervov, pomáha stabilizovať nervy
 • na koliky a spazmy (uľavuje pri náhlych, prudkých, bodavých, spastických, migrujúcich, kŕčovitých a prerušovaných bolestiach)
 • pri akútnej bolesti rozpustíme 5 tabliet v horúcej vode(tzv.,,horúce magnézium“) a naraz vypijeme
 • pri kašli až dusení
 • pri ohrýzaní nechtov, trase končatín, tiky očného viečka, mykanie hlavou
 • pri pažravosti – prejedanie stresu (môže aj spolu s Nat Phos)
 • nadúvaní, nadmernej plynatosti
 • pri „seknutí“ v krížoch(tu aj Silicea)
 • strachu a skúškovom strese
 • pri dlhodobých problémoch so stuhnutosťou svalov (prípadne striedavo s Calc Phos)
 • pomáha napätým ľuďom uvoľniť sa na spanie spolu s Calc Phos. (Kali Phos pomáha skôr pre nespavosť z náhleho stresu, šoku a psychického prepracovania)
 • koliky dojčiat (Mag Phos, Calc Phos, Nat Sulph).
 • vhodná pre športovcov – zlepšuje svalový výkon (pre energiu : Mag Phos+Ferr Phos+Nat Mur+Kali Phos)
 • dodáva energiu srdcovému svalu
 • redukuje elektrické napätie na nervoch a žľazách, chráni pred dôsledkami elektromagnetického smogu

Mag Phos - hlavným miestom pôsobnosti sú svaly a nervy. Je pohonnou látkou pre činnosť svalov a svalový výkon (Kali Phos) a dôležitým aktivátorom enzýmov. Zodpovedá za peristaltiku čreva ako aj kontrakcie srdca, riadi vegetatívny nervový systém. Zvýšená spotreba magnézia súvisí práve s psychickými tlakmi alebo so zvýšenou činnosťou svalov. Zvýšená potreba: alkoholici, tehotenstvo, elektrosmog, vrcholový šport, diuretiká, psychické tlaky.

Magnézium je vnútrobunkový ión, ale 50 až 70% sa ho nachádza v kostiach. V tele by mala byť zachovaná jeho rovnováha s vápnikom (kalcium a magnézium sú partneri pri svalovej práci). Nachádza sa okrem kostí aj v zuboch, nervoch, chrbtici, mozgu, krvných bunkách, štítnej žľaze a samozrejme vo svaloch (hladkých, priečne pruhovaných aj v srdcovom svale).

Magnézium je nevyhnutné na úplnú relaxáciu svalov a nervov. Je základným liekom na koliky a spazmy svalov. Mag Phos asistuje vo funkčnosti muskulo-skeletárneho (svalovo – kostný) systému, nervového systému a pri činnosti srdca.

Pôsobí ako veľmi rýchly liek na spazmy a spastické bolesti. Pri dlhodobých problémoch so zvýšeným svalovým tonusom, stuhnutosťou svalov, tetánii sa skôr odporúča podávať Calc Phos, prípadne užívať Mag phos  a Calc phos spolu. V zásade platí pravidlo, že ak magnézium neprinesie v krátkom čase úľavu, treba ho striedať s Calc Phos. 

Calc Phos a Mag Phos je dobrou kombináciu na spanie, ktorá pomáha napätým ľuďom uvoľniť sa a „vypnúť“ kontrolu nad dianím. Mag Phos uvoľní nervy a Calc Phos svaly. (Kali Phos pomáha  skôr pre nespavosť z náhleho stresu, šoku a psychického prepracovania.) Horúce magnézium je možné podať aj pri zaspávaní aj pri prebúdzaní. Pomáha pri nervozite, ohrýzaní nechtov a pri trase končatín.

Magnézium má mnoho indikácií, podobne ako Kali Phos, je to príklad toho, ako deficit jednej minerálnej substancie rýchlo zapríčiní vyčerpanie ďalšej minerálnej soli. Vtedy je dobré doplniť obe tieto soli nervov. Magnézium pomáha stabilizovať nervy a funkcie nervových sprostredkovateľov.                                                                                                                      Pomáha pri pažravosti – prejedanie stresu a pri enormnej chuti na horkú čokoládu. (Sladká čokoláda – Nat Phos, len lieskovcová čokoláda – Kali Phos). Magnézium prináša úľavu pri nervovom vypätí. Spolu s Kali Phos pomáha ľuďom, ktorí kladú na seba veľké nároky a chcú podať enormný výkon.

Uľavuje pri náhlych, prudkých, bodavých, spastických, migrujúcich, obťažujúcich a prerušovaných bolestiach (rýchly účinok pri neuralgii). Pri akútnej bolesti rozpustíme 5 tabliet v horúcej vode a naraz vypijeme. Pre tieto bolesti je typické, že sa uvoľňujú tlakom a teplom. Spastický kašeľ až dusenie – použiť „horúce magnézium“. 

Je účinné pri migréne v počiatočnom štádium - pri spazme ciev. Neskôr, pri opuchu okolitého tkaniva v dôsledku následného dlhodobého rozšírenia ciev, je potrebné použiť Nat Sulph.

Pomáha pri nadúvaní, nadmernej plynatosti a črevných kolikách, obličkovej a žlčníkovej kolike, pri „seknutí“ v krížoch, pri nervovej tenzii, strachu a skúškovom strese, pri kŕčovitých bolestiach pri menštruácii. Zúženie trubice pri prehĺtaní (Calc Phos). Nedobrovoľné tiky očného viečka, mykanie hlavou. Koliky dojčiat (Mag Phos, Calc Phos, Nat Sulph).                                                                                       

Soľ vhodná pre športovcov – zlepšuje svalový výkon. (Pre energetický doping : Mag Phos, Ferr Phos, Nat Mur, Kali Phos).

Srdcové tonikum. Zvyšuje výkon slabého srdcového svalu. Pomáha znižovať vysoký krvný tlak jednak relaxáciou veľkých ciev, ďalej prekrvením obličiek, zvýšením výkonu srdca a rozšírením kapacitných ciev. Carey píše o magnéziu ako o výbornom lieku na všetky problémy srdca, okrem embólie.

Harmonizuje činnosť žiaz tým, že relaxuje napäté nervy. Pomáha pri hyperfunkcii štítnej žľazy, pri diabete I. typu.

Magnézium je „elektrický“ minerál. Redukuje elektrické napätie na nervoch, žľazách, na nervovosvalovej platničke, chráni pred dôsledkami elektromagnetického smogu. Miesto, na ktorom spíme by malo byť bez elektromagnetických žiaričov

Mag Phos je najlepší pre minerál pre pôrod. Zatiaľ čo prevencia spazmov v tehotenstve vyžaduje viac Calc Phos (Mag Phos je skôr akútnym liekom), podávanie Mag Phos počas celého tehotenstva by mohlo viesť k prenášaniu a uspatiu svalov. Užívanie počas posledného mesiaca alebo 6 týždňov pred pôrodom je však výbornou prípravou na pôrod a dobré kontrakcie.

Pri nedostatku magnézia vznikajú kŕčové stavy hladkých aj priečne pruhovaných svalov.

Tvárová diagnostika :
Utiahnutá povaha s postojom prekrížených rúk pred solárnym plexom. Jasne červené líca(studené) a tvár. (Deficit Mag Phos môže človek cítiť ako vnútornú teplotu, ale navonok teplota nie je.) Červené fľaky na krku, dekolte, na tvári pri strese. Hanbliví ľudia, často očervenejú od hanby. Nervózni. Neobsedia, syndróm nepokojných nôh, neustále trasenie nohami. Žravosť a túžba po čokoláde.